Підлітковий вік – період швидкого розвитку молоді. Вони набувають нових навичок та стикаються з багатьма новими ситуаціями,   які пов’язані з виникненням ризиків для їх здоров’я та благополуччя.

         В підлітковому віці можливо попередити появу шкідливих  звичайних  (тютюнопаління, вживання алкоголю та інших психоактивних речовин), так як в даний віковий період життя формується світогляд, в тому числі і поведінкові норми, які будуть впливати на здоров’я та благополуччя в майбутньому. Тому, отримавши основи відповідального ставлення до свого здоров’я в цей період підліток керується ними у наступному житті.

Підлітковий вік – самий важливий для пропаганди турботи про здоров’я.

Шановні батьки долучайтеся до пропаганди здорового способу життя разом із лікарями Першого Черкаського міського центр первинної медико-санітарної допомоги. Наступну інформацію  дайте прочитати своїм дітям.

Тебе, звичайно, вже «дістала» інформація про шкоду від тютюну, алкоголю, наркотиків. Скрізь і усюди ти чуєш повчання – «це погано, це вбиває…». А Ти дивишся на дорослих, які палять і п’ють, і ду­маєш: «Навіщо брехати? Ви всі це робите і живете начебто нормально».

Спробуймо розібратися, в чому насправді по­лягає шкода від наркотичних речовин. До речі, тю­тюн і алкоголь – це теж наркотики. Дійсно, практич­но немає органу в нашому організмі, на який би не впливали негативно наркотики. Ти це знаєш. Всі ці речовини винайшла людина. А матінка-природа не створювала ці речовини для вживання людиною.

Це робиться для того, щоб «загнуздати» моло­дих, тобто зробити їх залежними від вживання нар­котичних речовин і викачувати з них гроші, багато грошей.

Вживання наркотиків суперечить природі лю­дини. Тварин не змусиш навіть понюхати цю гидо­ту! Інстинкт їм підказує, що це отрута. А що роблять з Твоїми інстинктами? Тобі за­бивають мозок, що палити, пити – це ознака дорос­лості, що в житті треба все спробувати, що всі так чи інакше починають пити. Пиво взагалі вважають водою. Але пиво також містить достатньо алкоголю, який зовсім не потрібний нашому організму. І вза­галі, чи знаєш Ти, що в людському організмі є пев­ний відсоток так званого «внутрішнього алкоголю» і все, що ми вливаємо в нього ззовні організму абсо­лютно не потрібно.

Просто знай, що Тебе обдурюють! Наркотичні речовини потрібні наркоділкам для того, щоб мані­пулювати Тобою, Твоєю свідомістю, Твоїми діями, тобто «тримати на прив’язі». Купуючи сигарети, ал­коголь, наркотики, Ти працюєш на людей, які досяг- ли достатку, розбагатіли, продаючи їх. Ти знищуєш своє здоров’я, а вони продовжують накопичувати капітал!

Адже стільки цікавого довкола! Можна радіти життю, жити насичено й гармонійно, знаходячи для себе щось цікаве. Можна ходити в походи, вчити­ся грати на гітарі, плавати на байдарці, займатися боротьбою, дзюдо, йогою… та хіба мало цікавого поруч?! Налаштуйся на себе, на свої бажання. Па­м’ятай, що в кожної людини БАГАТО МОЖЛИВО­СТЕЙ! Уникай пропозицій покурити – «за компа­нію», випити – «ми ж дорослі», спробувати нарко­тики – «це круто, це нове». Знай, що залежність в підлітковому віці формується набагато швидше, ніж у дорослої людини. А позбутися залежності завжди дуже важко! Краще уникай пробувати ЦЕ!

І ще. Зараз в багатьох розвинених країнах світу молоді люди кидають палити, пити. Вони пропагу­ють здоров’я, різні захоплення для того, щоб тіло було красивим, завжди струнким, щоб думки були бадьорими, енергійними, а настрій – завжди відмін­ний. Банально, але факт – «здорове тіло – здоровий дух»! Таких захоплених людей і в Україні стає все більше.

Поради для Тебе!

  • •       Перш ніж прийняти пропозицію спробувати наркотик, добре подумай, для чого Тобі його пропонують.
  • •       Вчися говорити «НІ»! Варто лише один раз твердо відмовитися від ризикованої пропози­ції і далі Тобі буде набагато легше відстоювати свою позицію.
  • •       Знай, що всі наркозалежні шкодують про те, що почали вживати наркотики. Вони на своєму гір­кому досвіді переконалися, що самотужки по­збутися цієї залежності вкрай важко.
  • •       Якщо Ти бажаєш гострих відчуттів – їх багато довкола, варто лише озирнутися. І для цього зовсім не обов’язково руйнувати своє здоров’я наркотиками і ставати наркозалежним.
  • •  Скажи «НІ!!!» ділкам тютюнового, алкогольно­го, наркотичного бізнесу! Приєднуйся до моло­дих, енергійних, здорових, веселих і успішних!